شماره تماس

02178569000

آدرس

تهران - تهرانپارس،خیابان امیری طائمه،پلاک 95

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قیمت روز پروفیل کنگره

فهرست مطالب

اشتراک گذاری

خرید و ثبت سفارش

پروفیل کنگره از جمله محصولاتی است که در صنایع مختلف به خصوص ساختمان سازی جهت افزایش زیبایی نمای سازه و یا درب و پنجره‌های آن به کار گرفته می شود. این کالا ها با طراحی‌های جذاب و منحصر به ‌فردی که دارند  مناسب سلیقه ها و کاربردهای متنوعی هستند و استفاده از آن ها در صنایع دکوراتیو و معماری داخلی سازه ها مرسوم است که موجب زیبایی و استحکام نمای ساختمان می‌شوند.

قیمت روز پروفیل کنگره این کالا به دلیل دشواری تولید و افزایش مراحل ساخت نسبت به انواع معمولی موجود در بازار گران تر است در ادامه به معرفی و بررسی ویژگی ها، مشخصات، قیمت و عوامل موثر بر قیمت  آن ها پرداخته ایم. تا انتهای این محتوا همراه آهن با من باشید.

پروفیل کنگره دار چیست؟

پروفیل کنگره یک مقطع تو خالی است که معمولا در شکل های مربع و یا مستطیل تولید می شود. برای تولید این محصول از فولاد سازه کربنی استفاده می شود. این محصول به خاطر وجود طرح هایی به حالت طرح دار روی لبه ها یا تمام طول آن به این صورت نام گذاری شده اند. این کالا یک نام دیگر نیز دارد که به آن مقاطع فرم داده شده به وسیله چکش می گویند که چندان مرسوم و شناخته شده نیست.

کاربرد و ویژگی های پروفیل کنگره دار

این مقاطع به دلیل زیبایی و طرح های ظریفی که دارند در در ها، راه پله های فرفوژه و … می توان از آن ها استفاده کرد. استفاده از این محصول اصولا در نمای ساختمان ها و به منظور زیبایی و افزایش جلوه ساختمان مرسوم است و علت نام گذاری پروفیل کنگره به خاطر وجود طرح ها و نقش هایی روی گوشه های آن می باشد. در ضمن در کنار زیبایی به خاطر وجود نسبت استحکام به وزن بالای آن ها در کاربرد های دیگری هم مورد استفاده قرار می گیرند.

همانطور که اشاره کردیم کاربرد مرسوم آن ها در ساختمان سازی و به منظور زیبایی آن می باشد اما از طرفی این محصول دارای نسبت استحکام به وزن بالایی دارد و به همین دلیل فقط از جنبه زیبایی مورد استفاده قرار نمی گیرند و امکان استفاده از آن ها در قسمت هایی که می توان هر دو فاکتور زیبایی و استحکام را هدف قرار داد استفاده کرد. به همین دلیل برخی از کاربرد هایی که می توان از لین محصول برای آن ها استفاده کرد در ادامه اشاره می کنیم.

درب و پنجره ها

درب و پنجره دو عضو اصلی برای هر خانه ای محسوب می شوند که هم از نظر زیبایی و استحکام باید از کیفیت و ساخت خوبی برخوردار باشند. از پروفیل کنگره می توان برای ساخت چهارچوب درب و پنجره خانه ها استفاده کرد. برای ساخت درب ها شکل و طرح می تواند به صورت طرح دار در لبه ها و یا کل سطح آن باشد و برای پنجره های ساختمان، این محصول را با میلگرد های پیچی و عناصر فرفورژه ای فولادی می توان ساخت و استفاده کرد. این کالا مانند درب ها چهار چوب اصلی پنجره ها را نیز تشکیل می دهند و در کنار زیبایی استحکام و مقاومت در برابر فشار های واره را فراهم می کند.

نمای ساختمان

از نوع  طرح دار این کالا در زیبا سازی نما های ساختمانی و کنج های بیرونی ساختمان استفاده می شود. این محصولات معمولا شکلی نبشی مانند دارند و روی آن ها طرح های برجسته پرس شده یا حکاکی شده است.

نرده های محافظ

به دلیل وجود استحکام بالا در کنار زیبایی از آن ها و همچنین میلگرد های طرح دار برای نرده های محافظ استفاده می شود. این کالا از آنجا که از دسته توخالی است وزن کمی را به سازه اضافه می کند و به همین دلیل کالایی پرکاربرد و پر مصرف به حساب می آید.

مشخصات ظاهری و جنس پروفیل کنگره

جنس این مقطع از آن جا که باید در برابر شرایط جوی مختلف مقاوم باشد معمولا از فولاد های سازه کربنی می باشد همچنین از فولاد زن نزن و آلومینیم نیز برای ساخت آن استفاده می شود.

این کالا در ابعاد و اندازه مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. شکل های مرسوم آن معمولا به صورت مقطع مستطیلی و مربعی است و به صورت تو پر و تو خالی در بازار یافت می شوند. طول آن ها حدودا بین 3 الی 6 متر در نظر گرفته می شود.

طول

قطر جداره

سایز

3.8

2

20

3.8

2.5

25

3.8

2.52.5

30

3.8

2.5

40

3.8

2.5

50

3

2.5

20*40

3.8

2.5

25*50

3.8

2.5

60*40

3

2.5

30*20

3

3

80*80

3

3

100*100

3

3

120*120

عوامل موثر بر قیمت پروفیل کنگره

قیمت پروفیل کنگره مانند خیلی از کالا های فولادی دیگر وابسته به عوامل مختلفی می باشد که در این قسمت به آن ها اشاره کرده ایم. از عوامل موثر بر قیمت آن می توان به جنس، ابعاد، وزن، کارخانه سازنده یا برند آن و شرایط حمل و نگهداری آن اشاره کرد.

قیمت پروفیل کنگره

این کالا یکی از انواع کالا هایی محسوب می شود که در آهن با من می توانید در انواع سایز ها و برند ها تهیه کنید. برای خرید این محصول با بهترین قیمت و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده در وبسایت با مشاورین ما تماس بگیرید تا خریدی آگاهانه و مقرون به صرفه را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *