شماره تماس

02178569000

آدرس

تهران - تهرانپارس،خیابان امیری طائمه،پلاک 95

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

میلگرد آجدار

فهرست مطالب

اشتراک گذاری

خرید و ثبت سفارش

میلگرد آجدار

قیمت میلگرد آجدار بر اساس وزنی که دارد حساب می شود و به صورت روزانه تعداد زیادی از فعالان و مشتریان فعال در زمینه ساخت و ساز و صنایع مختلف به بررسی نوسانات و تغییرات قیمت میلگرد آجدار می پردازند. آن ها با مشاهده نرخ روز این کالا هزینه های مورد نیاز برای پروژه های خود را برآورد می کنند و همچنین از طرفی می توانند در بهترین زمان خرید خود را انجام دهند. در ضمن از طرف دیگر افراد بسیاری به دید سرمایه گذاری به خرید این مقاطع فولادی می نگرند و با بررسی روزانه تغییرات قیمت این مقاطع بهترین شرایط برای خرید یا فروش آن را تخمین می زنند.

عوامل موثر بر نرخ این محصول می تواند تحت تاثیر عواملی مانند شرایط حاکم بر بازار آهن در کشور و خارج از کشور و همچنین نرخ ارز و بسیاری عوامل دیگر باشد که در این محتوا از آهن با من می خواهیم در کنار آشنایی با این محصول به عوامل تاثیر گذار بر نرخ آن نیز بپردازیم تا شرایط و دانش انجام یک خرید آگاهانه و مقرون به صرفه ای را برای شما فراهم کنیم.

قیمت روز میلگرد آجدار

میلگرد آجدار یکی از انواع این مقاطع فولادی است. می دانید که این محصولات در دو نوع ساده و آجدار تولید و به بازار عرضه می شوند. که نوع آجدار نیز خود در انواع و اقسام مختلف موجود می باشد. به هر حال قیمت این محصول به دلیل کاربرد و استفاده ای که در صنایع مختلف دارد و همچنین فرآیند تولید پیچیده تر آن به نسبت نوع ساده بیشتر می باشد.

تعداد کثیری از کارخانه های تولید کننده فولاد داخل کشور ما این مقاطع را در حالت آجدار تولید می کنند و قیمت روز آن ها برای هر کدام از این کارخانه های تولید کننده در ابعاد مختلف در جدول های درج شده در این صفحه مشاهده کنید.

انواع میلگرد آجدار

میلگرد آجدار همانطور که گفتیم خود دارای انواع مختلفی است. این مقطع فولادی بر اساس مواد اولیه و فرآیند ساختی که روی آن صورت گرفته می تواند دارای سه مدل گرید باشد این گرید ها شامل A2، A3 و A4 می شوند. هر کدام از این گرید ها دارای مشخصات و خواص متفاوتی هستند که به دلیل عملیات حرارتی صورت گرفته روی آن ها و مواد اولیه استفاده شده در تولیدشان می باشد.

مشخصات میلگرد آجدار

در این قسمت جدول هایی در اختیارتان قرار دادیم که مشخصات این محصول را برای گرید های مختلفی که دارد نمایش می دهند. قابل ذکر است که از میان این گرید ها، A3 بیشترین کاربرد و استفاده را دارد.

مشخصات گرید 2A

تنش تسلیم (کیلوگرم بر سانتی متر مربع)

3000

تنش گسیختگی (کیلوگرم بر سانتی متر مربع)

5000

میزان انعطاف پذیری

16% (در دسته نرم قرار می گیرد)

کاربرد

مناسب برای استفاده در ساخت سازه های ساختمانی و صنعتی

 

مشخصات گرید 3A

تنش تسلیم (کیلوگرم بر سانتی متر مربع)

4000

تنش گسیختگی (کیلوگرم بر سانتی متر مربع)

6000

امکان جوش پذیری

ندارد

کاربرد

استفاده به عنوان سیویل صنعتی و ساختمانی

 

میلگرد آجدار A4

این نوع مقطع در مقایسه با گرید A3 دارای مقاومت و سختی بالاتری است، شکل آج آن تفاوت چندانی با A3 ندارد و عموما به صورت آج مرکب است یعنی به صورت 7 و 8 یا دوکی شکل می‌باشد.گرید A4 به دلیل کربن بالایی که در مواد اولیه خود دارد، دارای مقاومت کششی 650 و مقاومت تسلیم 500 Psi است و معمولا به روش ترمکس نیز تولید می‌شود.

گرید

علامت مشخصه

ترکیب شیمیایی (max wt.%)

حداکثر کربن معادل %

کربن

سیلیسیم

منگنز

فسفر

گوگرد

نیتروژن

A4

آج 500

0.43

0.65

1.88

0.050

0.050

آج 520

0.35

0.60

1.88

0.045

0.045

0.014

0.61

 

روش تولید میلگرد آجدار

تولید این مقاطع معمولا با فرآیند نورد گرم انجام می شود. به این صورت که در ابتدا شمش های فولادی در کوره هایی با دمای 1100 درجه سانتی گراد ذوب می شوند و برای مرحله تغییر شکل اماده می شوند. در مرحله بعد با استفاده از غلتک هایی که در دستگاه نورد تعبیه شده اند طی چندین مرحله با اعمال کشش و فشار قطر مدنظر را ایجاد می کنند. پس از اینکه مقاطع با قطر مورد نظر بدست آمدند آن ها را برای مرحله آج زنی آماده می کنند.

آج زنی گرید A2 در حین مرحله نورد انجام می شود و باقی گرید ها پس از انجام نورد و خنک سازی آن ها در دمای اتاق فرآیند آج زنی روی آن ها صورت می گیرد. طول استاندارد این مقاطع 12 متر بوده و در مرحله نهایی پس برش و اماده سازی روانه بازار می شوند.

میلگرد آجدار چیست؟

این کالا از دسته مقاطع فلزی است که شکل ظاهری آن دارای آج هایی می باشد. وجود این آج ها باعث افزایش چسبندگی آن در داخل بتن می شود از آن جا که عمده استفاده از آن ها به منظور افزایش استحکام کششی بتن در سازه می باشد. عرضه این محصول در بازار به دو روش شاخه و کلاف صورت می گیرد. این نوع مقاطع دارای چهار گرید هستند که گرید A1 از نوع جاده می باشد. در ضمن جالب است بدانید که شکل ظاهری آج های این مقاطع به سه حالت مرکب، دوکی و یکنواخت تقسیم بندی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *