صخامت ها :
احتساب ارزش افزوده
ورق اسیدشویی ST37

تاریخ آخرین به روز رسانی :

استاندارد
ضخامت
حالت
ابعاد
برند
محل بارگیری
قیمت
خرید
ST37
5
رول
1250
فولاد غرب
بنگاه تهران
46910
ST37
5
رول
1000
فولاد غرب
بنگاه تهران
46910
ST37
3
رول
1250
فولاد غرب
بنگاه تهران
46090
ST37
4.5
رول
1250
فولاد غرب
بنگاه تهران
46910
ST37
4.5
رول
1250
فولاد غرب
بنگاه تهران
46910
ST37
3.5
رول
1250
فولاد مبارکه
بنگاه تهران
48360
ST37
3
رول
1000
فولاد غرب
بنگاه تهران
46090
ST37
4.5
رول
1000
فولاد غرب
بنگاه تهران
45640
ST37
4
رول
1250
فولاد غرب
بنگاه تهران
45640
ST37
3.5
رول
1000
فولاد مبارکه
بنگاه تهران
47450
ST37
4
رول
1000
فولاد غرب
بنگاه تهران
45640
ST37
2.5
رول
1250
فولاد غرب
بنگاه تهران
44270
ST37
3.5
رول
1250
فولاد غرب
بنگاه تهران
46090
ST37
3.5
رول
1000
فولاد غرب
بنگاه تهران
46090
ST37
2
رول
1250
فولاد غرب
بنگاه تهران
45180
ST37
2
رول
1000
فولاد غرب
بنگاه تهران
45180
ورق اسیدشویی

قیمت ورق اسیدشویی

قیمت ورق اسید شویی در جدول های ارائه شده در این صفحه از فروشگاه آهن با من در انواع مختلف ضخامت ها، ابعاد و همچنین برند های مختلف قابل مشاهده است. این پلیت ها محصولی از فرآیند شست و شوی با اسید است که در دسته انواع شیت سیاه قرار می گیرد. این فرآیند باعث افزایش کیفیت این محصول می شود. در واقع این شیت ها همان پلیت گرم نورد شده هستند. که در طی فرآیند اسید شویی، سطح شیت فولادی که آلودگی و ناخالصی از روی آن برداشته می شود. بعد از این فرآیند سطح این محصول براق تر و زیبا تر به مانند پلیت روغنی ایجاد می شود. ارزش گذاری این کالا بر اساس وزن انجام می شود. به عنوان مثال ضخامت 2 میلی متری این کالا از همان جنس و کیفیت از ضخامت 5 میلی متری آن ارزان تر است.

این کالا را می توانید به دو صورت شیت و رول در بازار با ضخامت های 1.5 الی 6 میلی متر و ابعاد متنوعی از 100 سانتی متر تا 125 سانتی متر تهیه کنید. در این محتوا سعی کردیم تا قیمت ورق اسید شویی امروز را که برای بسیاری از فعالان صنایع مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است، بررسی کنیم. همچنین می دانید که به دلیل نوسانات زیادی که بازار آهن و فولاد دارد قیمت ورق را نمی توان به صورت یک عدد ثابت اعلام کرد و استعلام نرخ این کالا جهت خرید ورق باید با بررسی تغییرات روزانه و لحظه ای آن در بازار انجام شود. به همین دلیل بررسی عواملی از جمله برند که مهم ترین آن ها قیمت ورق اسید شویی فولاد مبارکه است و همچنین جنس آلیاژ که از پر مصرف ترین آن ها می توان به قیمت ورق اسید شویی ST37 و قیمت ورق اسید شویی SW22 که بر روی نرخ آن تاثیر زیادی دارند را بررسی کردیم. با ما همراه باشید.

قیمت ورق اسیدشویی

قیمت ورق اسید شویی امروز

قیمت ورق اسید شویی امروز به طور مستقیم به فاکتور هایی از جمله وزن، ضخامت، نرخ ارز، برند، نرخ مواد اولیه، ابعاد و ... بستگی دارد. که در ادامه بیشتر در مورد این عوامل صحبت کرده ایم، یکی از راه های افزایش کیفیت پلیت ها، زدودن آلودگی ها و اکسید ها از روی سطح آن ها است. در واقع این شیت نام خود را از این روش گرفته است. به این صورت که تحت فرآیندی آلودگی های سطحی این محصولات را با استفاده از اسید های خاص از بین برده و کیفیت سطحی و زیبایی محصول نهایی را افزایش می دهند.

این پلیت ها معمولا در ابعاد و ضخامت های مختلف تولید شده و به بازار عرضه می شوند و می توانید آن ها را در شکل های مختلفی از جمله نوار، تسمه، رول و شیت در بازار قابل خریداری کنید. شما در این صفحه از وبسایت آهن با من می توانید روند تغییرات و نوسانات نرخ این کالا را بررسی کنید. در صورت وجود سوال و نیاز به اطلاعات بیشتر و دقیق تر می توانید از طریق شماره های درج شده در بالای این صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قیمت ورق اسید شویی فولاد مبارکه

قیمت ورق اسید شویی فولاد مبارکه که توسط کارخانه فولاد مبارکه اصفهان تولید می شوند با توجه به اینکه این تولید کننده یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین برند های کشور است و تولیدات آن از کیفیت بالا تری نسبت به سایر پلیت های مشابه داخل بازار برخودار اند، نسبت به رقبای خود اندکی گران تر است. این کالا به دلیل کیفیت خوبی که دارد همواره مورد توجه صنعتگران و فعالین در این حوزه می باشد.

تولیدات نورد گرم این کارخانه در دماهای بسیار بالا و بیش از 900 درجه سانتی گراد تغییر شکل داده می شوند و به ضخامت مد نظر می رسند این فرآیند به دلیل اینکه در دما های بالایی انجام می شود پس از قرار گرفتن در مجاورت هوا و سرد شدن لایه ای از اکسید آهن روی سطح آن بوجود می آید. که همین دلیل باعث کاهش کیفیت سطحی پلیت می شود. به منظور برداشتن این لایه محصول تولید شده را در حوضچه هایی از اسید شستشو می دهند تا آلودگی های سطحی آن مانند گرد و غبار، اکسید آهن (زنگ زدگی) را از روی آن بردارند. نوع اسید استفاده شده در این حوضچه ها، اسید کلریدریک است و این عملیات اسید شویی ناخالصی ها و مقداری زغال را از روی سطح شیت فولادی جدا می کند. و پلیت در نهایت از یک سطح براق و صیقلی بر خوردار می شود.

قیمت ورق اسید شویی ST37

قیمت ورق اسید شویی ST37 که یکی از گرید های این محصول می باشد از دسته شیت سیاه می باشد و همانطور که از نامش پیداست آلیاژ استفاده شده در ساخت آن فولاد ST37 است. این پلیت در ابعاد متنوعی از طول 1000 و 1250 گرفته تا ضخامت های 1.5 الی 5 میلی متر در کارخانه های مطرح کشور مانند فولاد مبارکه اصفهان تولید شده و به بازار عرضه می شوند.

قیمت ورق اسید شویی W22

قیمت ورق اسید شویی W22 که یکی دیگر از گرید های پر مصرف این محصولات هستند به دلیل نوسانات بازار آهن و همچنین میزان عرضه و تقاضا به صورت روزانه و حتی لحظه ای نوسان می کند. این نوع پلیت نیز مانند ST37 از دسته پلیت سیاه می باشد. عوامل مختلفی علاوه بر عرضه و تقاضا و وزن می توانند به طور مستقیم بر نرخ این محصول تاثیر گذار باشند. از مهم ترین این فاکتور های می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نرخ ارز به خصوص دلار
 • هزینه های حمل و نقل
 • شرایط اقتصادی و سیاسی کشور
 • ابعاد و ضخامت
 • کیفیت مواد اولیه
 • برند یا کارخانه تولید کننده
 • و ...

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که قبل از اقدام به تهیه این محصول ابتدا نیاز پروژه خود را بدانید تا گرید مناسب را انتخاب کنید و همچنین برند، ابعاد و ضخامت مدنظرتان را مشخص کنید تا علاوه بر خریدی آسان و آگاهانه در هزینه های پروژه خود صرفه جویی کرده باشید. شما می توانید برای استعلام اخرین نرخ این محصول به جدول ارائه شده در همین صفحه رجوع کنید و یا از طریق راه های ارتباطی درج شده در بالای این صفحه با کارشناسان آهن با من تماس بگیرید.

راهنمای خرید ورق اسید شویی

خرید این مقطع فولادی برای فعالان در صنعت بسیار مهم است و اینکار باید با بررسی قیمت ورق اسید شویی و توجه به نوسانات آن انجام شود که قیمت ورق اسید شویی در واقع به نوسانات ارز (دلار)، نرخ مواد اولیه، شرایط حاکم بر بازار فولاد و آهن و میزان عرضه و تقاضا وابسته است.

برای خرید این کالا علاوه بر موارد ذکر شده باید به وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور نیز توجه کرد و همچنین برند یا کارخانه تولید کننده آن ها هم از آنجا که کیفیت متفاوتی با هم دارند بسیار مهم است برای مثال نرخ محصول تولیدی در فولاد مبارکه و اکسین اهواز نسبت به مجموعه کاویان که هر سه آن ها از تولید کنندگان پلیت سیاه با ضخامت و کیفیت بالا هستند بیشتر است. دلیل این اختلاف وجود خط تولید اسلب در خود کارخانه های فولاد مبارکه و اکسین اهواز است که باعث بیشتر شدن کیفیت و نرخ این شیت ها به نسبت کاویان می شود.

کاربرد ورق اسید شویی

این محصول با توجه به اینکه مقاومت و استحکام بسیار بالایی که دارد از جمله مهم ترین مصالح مورد استفاده در صنایع متنوعی به خصوص ساخت و ساز می باشد. این محصول با توجه به اینکه نقش مهمی را در صنایع به روز از جمله خودروسازی، پزشکی، پتروشیمی، غذایی، انرژی تجدید پذیر، زیست محیطی و ... ایفا می کند از تقاضای زیادی در بازار برخوردار است به همین دلیل است که نرخ آن کمی گران تر از محصولات مشابه خود در بازار است. در ادامه لیستی از کاربرد های این محصول در صنایع ذکر شده ارائه کرده ایم که شرح زیر می باشد:

 • تولید انواع محصولات گالوانیزه
 • برای شکل دادن سرد و کشش عمیق سیلندر گاز
 • ساخت پروفیل
 • ساخت مخزن تحت فشار
 • استفاده در صنایع ساخت لوله
 • استفاده برای ساخت ماشین های صنعتی و خودرو سازی
 • استفاده در صنعت ساخت و ساز
قیمت ورق اسیدشویی

ورق اسید شویی چیست؟

این محصولات در واقع شیت هایی هستند که به منظور حذف لایه اضافی اکسید آهن از روی سطح آن ها که طی فرآیند خنک سازی در مجاورت هوا رو آن ها ایجاد می شود فرآیند اسید شویی صورت می گیرد. این کالا ها دارای مقاومت خوبی در برابر خوردگی و اکسیداسیون دارند و کیفت سطحی بالا و شکل ظاهری براق و صیقلی دارند.

این کالا در دو گرید اصلی با نام های ST37 و W22 تولید و به بازار روانه می شود. و از نظر ابعاد و اندازه دارای دسته بندی های مختلفی هستند. در صمن این شیت ها را بر اساس استاندارد DIN 1614 کشور آلمان تولید می کنند. که به چهار گرید StW22، StW23، StW24 و USt23 تقسیم می شوند.

امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha