شماره تماس

02178569000

آدرس

تهران - تهرانپارس،خیابان امیری طائمه،پلاک 95

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قیمت روز ورق A36

فهرست مطالب

اشتراک گذاری

خرید و ثبت سفارش

ورق A36، از دسته شیت های فولادی کم کربن می باشد که محتوای کربن آن این اجازه را می دهد تا به راحتی رو آن ها عملیات های مختلف صنعتی مانند شکل دهی، ماشین کاری و جوشکاری صورت گیرد. در ترکیب شیمیایی این محصول علاوه بر کربن و آهن عناصر آلیاژی دیگری همچون منگنز، گوگرد، فسفر و سیلیکن وجود دارند تا خواص فیزیکی و مکانیکی مطلوب آن ها فراهم شود.در ادامه مطلب همراه آهن با من باشید

ورق A36، در دسته شیت های گرم قرار می گیرد و ویژگی و کاربرد اصلی آن ها در صنایع دریایی و کشتی سازی می باشد چون نسبت به آب شور دریا مقاومت بالایی دارند از این رو با نام دریایی نیز معروف هستند.

قیمت ورق A36

قیمت ورق A36، که از دسته شیت های پرکاربرد در صنایع دریایی می باشد، نسبت به سایر محصولات هم نوعش بسیار مقرون به صرفه بوده و در اکثر صنایع برای کاهش هزینه های پروژه تمایل به استفاده از این کالا زیاد است. نرخ این محصول دارای نوسانات زیادی است که به صورت روزانه این تغییرات در آن مشاهده می شود. دلیل این نوسانات نیز در نرخ ناپایدار مواد اولیه، نرخ ارز (دلار)، شرایط حاکم بر بازار جهانی آهن و فولاد و … می باشد.

همانطور که می دانید بخش اعظم ورق A36 بازار کشورمان به وسیله واردات از کشور های مختلف تعمین می شود لذا قیمت دلار تاثیر زیادی بر این کالا دارد. از این رو توجه به نوسانات روزانه آن قبل از انجام فرآیند خرید کاری بسیار عاقلانه می باشد. فروشگاه آهن با من به صورت روزانه قیمت این محصول را از منابع معتبر دریافت و جمع آوری کرده و به روز رسانی می کند از این رو مشتریان عزیز می توانند با مرجعه به لیست های موجود از قیمت روز آن مطلع شوند و خرید خود را کاملا آگاهانه و مقرون به صرفه انجام دهند.

ترکیب شیمیایی و مشخصات ورق دریایی A36

عنصر

مس

سیلیکون

گوگرد

فسفر

منگنز

کربن

مقدار (wt.%)

0.20

0.28

0.05

0.04

1.03

0.25-0.29

این محصول از دسته شیت های دریایی محسوب می شود. با توجه به ترکیب شیمیایی آن مقاومت قابل توجه ای در برابر آب شور دریا دارند. از این رو این محصول یکی از مرسوم ترین و پر استفاده ترین شیت ها در صنایع دریایی و کشتی سازی کشور ما می باشد. در جدول زیر نیز می توانید مهم ترین خواص فزیکی مکانیکی این کالا را مشاهده کنید:

خصوصیت

مقدار

چگالی (g/c3)

7.80

استحکام کششی (مگا پاسکال)

400-550

استحکام تسلیم (مگا پاسکال)

250

ازدیاد طول تا نقطه شکست

در ضخامت 200 میلی متر 20% و برای ضخامت 50 میلی متر 23%

مدول الاستیک (گیگا پاسکال)

200

مدول بالک (گیگا پاسکال)

160

مدول برشی (گیگا پاسکال)

79.3

استاندارد ساخت ورق A36

ورق A36 که با نام دریایی نیز شناخته می شود یک پلیت پرکاربرد صنعتی به ویژه صنعت کشتی سازی و دریایی می باشد. این محصول بر اساس دو مدل استاندارد به نام های GL-A و LR-A ساخته می شود. و کارخانه ها و برند های مختلفی در داخل و خارج از کشور این محصول را تولید می کنند و همانطور که می دانید قیمت هر کدام از آن ها با هم متفاوت است.

وزن ورق A36

این کالا دارای مقاومت فشاری 200 گیگا پاسکال بوده و همچنین دارای استحکام کششی 500 مگا پاسکال و استحکام تسلیم 250 مگا پاسکال می باشد با توجه به چگالی 7.8 گرم بر سانتی متر مکعبی این محصول، وزن آن را می توان با استفاده از فرمول زیر محاسبه کرد:

وزن = صخامت * عرض * طول * 1000/7.8

همچنین میزان تغییر طول این شیت برای ضخامت 200 میلی متر حدود 20 درصد و برای ضخامت 50 میلی متر در حدود 23 درصد می باشد.

روش تولید ورق A36

این کالا را با استفاده از کوره های ذوب القایی و الکتریکی و یا روش اکسیژن پایه تولید می کنند. پس از اینکه مواد در کوره ذوب و به خوبی با هم ترکیب شدند با استفاده از فرآیند نورد گرم متریال را به اندازه و ضخامت مطلوب در می آورند و پس از پایان یافتن این مرحله در صورت لزوم برای آبکاری و پوشش دهی آماده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *